Символи

СИМВОЛІКА


На даний час у нашій країні державна символіка набула популярності і стала мати велике значення у повсякденному житті українців. Це є добрим знаком. Будь-яку націю поважають лише тоді, коли вона перш за все поважає сама себе. А цією повагою є шанування рідної мови, звичаїв, традицій, шанування своєї історії, своїх пращурів та героїв, поважливе відношення до символіки.

Символи виникли з перших днів життя людини на Землі. Вони несуть в собі великі знання наших Предків. Вміле використання цих знань підносить націю до величі, мудрості та могутності в духовному та суспільному житті.

Але на жаль з впровадженням християнства, владою царської Росії, більшовицькою владою, і до подій на Майдані 2014 року так би мовити «українською владою» - українську символіку намагалися приховати або взагалі знищити, витерти її з пам’яті українців. Нам насаджували чужу, далеку від нашого менталітету і світобачення символіку, релігію, культуру. І все це привело до духовного занепаду українців. Адже використання чужої символіки розриває єднання народу зі своїм минулим. А що буває з деревом, якому знищують коріння — воно всихає. Так і народ, який розриває зв’язки зі своїм минулим, втрачає свою духовність, віру і стає «пересічним громадянином».

Українська символіка, як і символіка багатьох народів Землі, створювалася тисячоліттями і поправу належить до змістовних символічних систем людства. Будь який символ не виникає з нічого, він несе в собі певні значення. На даний час в українській культурі збереглося багато знаків-символів, виникнення яких йде з глибини віків.

Тризуб-один з найпоширеніших знаків людства. Тризуб - є триєдністю світобудови. В Індії - з Тризубом Шива (бог-руйнівник і водночас творець у трійці головних богів індуїстського пантеону) та Вішну (Верховний бог в індуїзмі один із трійці головних богів); у грецькій міфології Посейдон,у римській Нептун; у скіфів Тагімасад (у скіфській міфології-бог водної стихії, першоджерело життя, а також покровитель ланів).
Символи

Шива

Символи

Вішну

Символи

Посейдон

Символи

Тамігасад

Зображення Тризуба також зустрічається і в лініях Наски (геогліфи Наски), які розташовані на високому посушливому плато Наска, що простяглося на 80 км в районі відомим як Пампас-де-Хумана в Перу (Південна Америка). Науковці вважають, ці лінії були створені представниками культури Наска між 200 роками до н.е. та 700 роками н.е., але з якою метою було зображено сотні фігур, зображення колібрі, павуків, мавп, риб, лам та ящірок, залишається загадкою.
Символи

Наска

Наскальні малюнки в Україні із зображенням Тризуба відносяться до IV-III тисячоліття до нашої ери. Зустрічається Тризуб і за Трипільської доби разом з свастикою на керамічних горщиках. Також зображення Тризуба є на брилах прадавнього святилища Кам’яна могила (Запорізька область).
Символи

Кам'яна могила

За часів Княжої доби Тризуб зображується в різній формі в родових гербах князів. В 1908 році минулого століття у руїнах Десятинної церкви знайдено цеглину зі знаком князя Володимира, а саме з Тризубом. Також князь Володимир карбував свої монети з-зображенням Тризуба.
Символи

Монета князя Володимира, цеглина з Десятинної церкви

Часте зображення Тризуба, як не дивно, зустрічається і у християнстві. У заставках псалтирів та Євангеліях середньовіччя чимало зображення Тризуба у різних інтерпретаціях. На даний час збереглося зображення Тризуба у поєднанні з хрестом у Володимирському соборі та у хресті Золотих воріт. Хоча церковники стверджують, що на хрестах зображено не Тризуб, а зображено Місяць, як символ перемоги християнства над мусульманством, але про яку саме перемогу йде мова не зрозуміло.
Символи

Золоті ворота

Символи

Володимирський собор

Крім того, зображення на своїх гербах Тризуба використовували гетьмани війська Запорізького. Зокрема Богдан Хмельницький та Мазепа.
Символи

Герб Б.Хмельницького

Символи

Герб І.Мазепи

19 лютого 1992 р. Тризуб був офіційно затверджений Верховною Радою у якості малого герба України та головного елементу великого Державного герба. Разом з Конституцією, прапором і гімном України він є невід’ємною частиною офіційної символіки держави. Наш герб має історичний опис його виникнення, але вірніше можливого його виникнення. Адже до теперішнього часу йдуть суперечки у трактуванні його духовного змісту. Герб має нести в собі суть життя держави, її духовне надбання, а саме головне давати розуміння зв’язку з минулим та давати енергію для майбутнього.

У прадавніх рунах знак Тризуба — це Білобог та Чорнобог, який походить з Алатир. Тризуб є поєднанням Прави, Яви та Нави. Також Тризуб є Триєдністю (Тризуб-Трисуття, Трилисник). Насінина, з якої виростає з початку коріння, а потім ростуть листочки до неба. Можливо й так. Адже без коріння не росте ні дерево, ні будь-яка рослина, так і людство без свого коріння, шани предків, знання своїх звичаїв не має майбутнього. Нава — це світ мертвих, який знаходиться під землею, тобто це є дух предків, що дає життя; Ява — це саме людське життя, яке бере силу із землі, де є дух предків; Права- це закони, створені на основі вікових знань, які з обох сторін обмежують людське життя і ведуть його вгору. А все це є Світовим Деревом Життя, яке росте посеред Вирію. Наші предки з давніх часів шанують Дерево Життя, яке ще називають Небесним Деревом, Деревом Пізнання. Дерево Життя відображається і дотепер на українських вишиванках, а також і у християнських мотивах.
Символи

Вишитий рушник -Дерево Життя

Символи

Християнське Дерево Життя

Символи
А це дерево росте в Чорнобилі


З Деревом Життя поєднують і Першобога — птаху Сокола (Сокіл-Род), золотаве пір’я якого осяяло непроникну темряву. Саме від нього пішло життя на Землі. Тому Сокола, незважаючи на те що він хижий птах, шанували наші предки. У пізніші часи Сокіл став символом чоловіка, який відзначається красою, сміливістю. Сокіл, як і орел — є сонячним символом перемоги. Сокіл символізує перевагу, дух, світ, волю. В Перу сокіл - сонячний символ, супутник або духовний брат бога Інкі, а також прабатько людини. В Давньому Єгипті сокіл шанувався як цар птахів. У слов’ян сокіл — символ сили.

За арійською міфологією Сокіл-це символ Творця Всесвіту і символ Сили Творця-Святого духа. Тому ще й зараз українці себе називають соколятами, соколами тобто дітьми Сокола (дітьми Божими). На даний час є суперечки, що ж насправді зображено на гербі князя Володимира — Тризуб чи Сокіл? Кожна сторона доводить свою правдивість, яка має право на існування. Але деякі «мудреці» ідею того, що Тризуб є Сокіл порівнюють з дохлою птахою, яку несуть за лапи. По-перше, будь-яка теорія має право на існування, доки не доведуть протилежне, а по-друге ну зовсім інший вигляд має птаха, яку несуть донизу головою, чим Сокіл, який стрімко летить.
Символи


Далі буде…

Ч. 2 Кольори державного прапора

Magadar Адміністратор

Автор: Magadar

Комментарів поки немає, будь першим!